1.Návrh, výroba a vypustenie stratosférickej sondy

Vieme poskytnúť kompletný servis od prípravy sondy, cez jej vypustenie a dohľadanie, až s doručením nákladu späť k objednávateľovi.
Lietaniu do stratosféry sa venujeme už od roku 2010, kedy sme zostrojili našu prvú stratosférickú sondu JULO-1, pomenovanú po Júliusovi Satinskom. Od tých čias sme s ďalšími sondami absolvovali viac ako 40 úspešných letov.  Vďaka letu do stratosféry môžete z výšky cca 30-40km nad povrchom zeme získať nie len úžasné zábery vašich produktov, ale aj zaujímavé poznatky, nakoľko nám stratosféra poskytuje veľmi zaujímavé podmienky pre výskum.

V prípade záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte na info@sosa.sk

2. Návrh, vývoj a výroba elektroniky a nanosatelitných subsystémov

Slovenská organizácia pre vesmírne aktivity (SOSA) ponúka komplexné služby v oblasti vývoja systémov vrátane návrhu mechaniky, elektroniky, snímačov a firmvéru.
Náš tím získal skúsenosti počas vývoja 1. slovenskej družice skCUBE a úzko spolupracujeme s technologickou firmou Spacemanic.

V prípade záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte na info@sosa.sk

 

3. Služby siete pozemných rádiových staníc

Ponúkame voľnú kapacitu siete automatických pozemných rádiových staníc. Stanice pri Bratislave a Košiciach sú vybavené anténnym systémom s rotátorom, umožňujúcim príjem signálov z nanosatelitov a vysielanie. Stanice pracujú v pásmach 2 m, 70 cm a 13 cm.
Funkčnosť a spoľahlivosť rádiostanice je overená úspešným príjmom signálu z družice skCUBE.

V prípade záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte na info@sosa.sk